Szukanie pracowników

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Szukanie pracowników

Post autor: Grażka »

Witam,
jak szukacie pracowników do pracy w Waszych firmach? Czy korzystacie czasami z pomocy jakiś agencji pracy? Ja widziałam ostatnio na stronie https://polandworkforce.com/wyszukiwarka-pracownikow/, że na przykład taka agencja Poland Workforce pomaga w znalezieniu odpowiednich pracowników, również z zagranicy... jak sądzicie, warto skorzystać z ich usług?
Awatar użytkownika
carbonara
Posty: 134
Rejestracja: 06 cze 2019, 12:12

Re: Szukanie pracowników

Post autor: carbonara »

Nie będę ukrywała że samo szukanie przez agencję pracy i ogłoszenia nie wystarczy, musisz ich jeszcze czymś przyciągnąć do firmy. Pomyśl na przykład o pakietach medycznych. Medicover ma całkiem niezłą ofertę nawet dla malutkich kilkuosobowych firm, nie tylko dla gigantów
Awatar użytkownika
magra
Posty: 299
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:37

Re: Szukanie pracowników

Post autor: magra »

Na tym portalu https://opole.geopraca.pl/oferty-pracy/prudnik/ warto zamieścić oferty pracy. Jest on bezpłatny, dzięki czemu nie trzeba ponosić żadnych kosztów. Każdego dnie zagląda tam naprawdę wielu potencjalnych pracowników. Myślę, że właśnie w takich miejscach należy zamieszczać ogłoszenia o pracy.
Awatar użytkownika
atos
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:03

Re: Szukanie pracowników

Post autor: atos »

Najlepiej umieszczać propozycje dotyczące pracy na portalach, gdzie są darmowe ogłoszenia. Dzięki temu można nie tylko sporo zaoszczędzić, ale też znaleźć odpowiedniego pracownika. Wiele osób wchodzi np. na portal Pokato. Zerknijcie sobie na niego. Jest prosty w obsłudze i wszystko można szybko odnaleźć.
Awatar użytkownika
WikiDab
Posty: 23
Rejestracja: 25 paź 2019, 14:18

Re: Szukanie pracowników

Post autor: WikiDab »

Zgadzam się, na takich serwisach z ogłoszeniami chyba najłatwiej znaleźć jakąś ciekawą ofertę. Ja zwykle szukam na Sprzedajemy.pl bo mają też aplikację mobilną, z której korzysta się dużo wygodniej niż ze strony.
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Szukanie pracowników

Post autor: mik91 »

Warto swoją ofertę wystawiać w wielu miejscach, tak aby potencjalni pracownicy mogli znaleźć ją bez większych problemów. Jeśli dodatkowo rekrutujemy do różnych miejsc, to najwygodniej jest umieścić kilka ogłoszeń w wielu miastach. Taka opcja występuje w https://tuoglos.pl/ gdzie Twoja propozycja umieszczana jest na portalu, w osobnych domenach, na stu miastach! To ogromny potencjał dotarcia do osób, na których nam najmocniej zależy.
Awatar użytkownika
huparo
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2020, 9:23

Re: Szukanie pracowników

Post autor: huparo »

Nie dziwię się, że w czasach kryzysu ciężko jest znaleźć doświadczonych pracowników, ale skorzystaj z serwisu https://megapraca.pl/praca jak dasz tutaj ogłoszenie (na dobrych warunkach) to z pewnością ktoś się do Ciebie zgłosi.
Pozdrawiam!
dorka4

Re: Szukanie pracowników

Post autor: dorka4 »

Tutaj https://fachpraca.pl/dla-firm/ macie namiar na portal, gdzie można dodać darmowe ogłoszenie dotyczące wakatu w naszej firmie. Na tą stronę każdego dnia zagląda mnóstwo pracowników, dzięki temu na pewno mnóstwo cv dostaniecie i będziecie mogli wybrać osoby, które zaprosicie na rozmowę.
Awatar użytkownika
diament34
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2020, 14:05

Re: Szukanie pracowników

Post autor: diament34 »

Ja szukałam pracy na portalach ogłoszeniowych i udało mi się ją znaleźć :) Wybrana przeze mnie oferta pracy co prawda nie była wymarzoną, zwłaszcza jeżeli chodzi o wynagrodzenie podane w ogłoszeniu, ale okazało się, że negocjacje były możliwe :) Najbardziej do szukania pracy polecam Pokato - mają dużo ofert, z różnych branż
Awatar użytkownika
Kamara
Posty: 423
Rejestracja: 22 paź 2019, 5:53

Re: Szukanie pracowników

Post autor: Kamara »

Poszukiwanie pracowników nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać.
Kąsek

Re: Szukanie pracowników

Post autor: Kąsek »

Kurde, a do mnie z takich pośredniczących serwisów nikt się nie odezwał przez ponad pół roku. Także ja nie polecam, ale dobrym sposobem jest szukanie bezpośrednio na stronie pracodawcy np. jak tu: https://kuracjusz.biz/, bo wydaje mi się, że te ogłoszenia przegląda ktoś sensowny, a co za tym idzie jest szansa na odpowiedź ze strony pracodawcy.
burżuj

Re: Szukanie pracowników

Post autor: burżuj »

Teraz pracowników można znaleźć na multum sposobów. Portale pracy, agencje pracy, urzędy pracy, ogłoszenia we wszelkich mediach. Choć wydaje mi się, że wydatki z tym związane można mocno ograniczyć.
W kryzysie ludzie sami będą pytać, czy nie znalazłaby się jakaś praca. I skoro tak krążą od drzwi do drzwi, warto wywiesić przed wejściem do firmy własną tablicę z ogłoszeniami - gablotę można sobie zamówić na https://gabloty.info.pl/gabloty-informacyjne-wiszace/ albo gdziekolwiek indziej. I tacy poszukiwacze nie będą nikogo niepokoić, a dostaną wszystkie informacje o aktualnych rekrutacjach jak na dłoni.
żonka

Re: Szukanie pracowników

Post autor: żonka »

Cóż, nie przedstawię pewnie odkrywczej metody, ale jeśli potrzebujemy nowego pracownika to po prostu należy umieścić ogłoszenie o pracę na odpowiednim portalu ogłoszeniowym. Na przykład tutaj https://medbra.in/ ogłaszają się pracodawcy poszukujący pracowników z branży medycznej
ząbek

Re: Szukanie pracowników

Post autor: ząbek »

Gwarantujemy bezpieczeństwo, dobre warunki pracy oraz wynagrodzenie na czas. Sprawdź aktualne oferty pracy na www.beryljobcenter.pl
kaśka

Re: Szukanie pracowników

Post autor: kaśka »

Warto na pewno na tego typu stronach https://szczecin.geopraca.pl/oferty-pracy/police/ zamieszczać ogłoszenia. Można to zrobić bezpłatnie czyli praktycznie bezkosztowo można znaleźć idealnego pracownika. Uważam, że warto wszystko rzetelnie opisać w ogłoszeniu, bo dzięki temu można uniknąć nieporozumień. Zastanówcie się też nad wskazaniem proponowanego wynagrodzenia.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 61
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:52

Re: Szukanie pracowników

Post autor: mamapiotra »

Szukanie pracowników to jeden temat a szukanie pracy to drugi.Najważniejszą sprawą jest to by te osoby się spotkały - wtedy zadowoleni będą wszyscy.Znalazłam nie tak dawno serwis z ogłoszeniami, gdzie znajdziemy właśnie darmowe ogłoszenia o prace .Dzięki temu ,że cały serwis podzielony jest na różne tematy łatwiej jest znaleźć poszukiwaną rzecz - w tym pracę.
Awatar użytkownika
Elenka
Posty: 53
Rejestracja: 10 kwie 2019, 9:47

Re: Szukanie pracowników

Post autor: Elenka »

Bardzo dobrą opcją są pracownicy z Ukrainy. W wielu branżach jest deficyt pracowników więc zatrudnienie obcokrajowców to dobre rozwiązanie. Są nawet na rynku agencje jak ta http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawco ... -z-ukrainy , które pomagają w takich rekrutacjach. To wygodna opcja na szukanie pracowników.
mrąk

Re: Szukanie pracowników

Post autor: mrąk »

Dzisiaj oszczędności w firmie trzeba szukać wszędzie. Warto też szukać sposobów na optymalizację pracy, wydajność pracowników i tutaj można podejść do problemu na wiele sposobów. Jedną z opcji jest zatrudnienie pracowników z innych krajów - głównie wschodnik. Tamtejsza ludność jest bardzo zmotywowana do pracy, mają trudną sytuacje ekonomiczną i praca w Polsce jest dla nich szansą. Taka motywacja z ich strony wpływa na wydajnosć pracy co pozwala osiągnąć przedsiębiorstwą lepsze wyniki finansowe przy podobnych lub nieco niższych kosztach. Sprawdź ofertę tutaj - https://www.dpworkers.pl/pracownicy-z-u ... chowa.html
Awatar użytkownika
megi02
Posty: 175
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:34

Re: Szukanie pracowników

Post autor: megi02 »

Pracowanie w firmie, która wykonuje usługi dla Amazon to bardzo fajna i rozwijająca praca. Jakiś czas temu rekrutowałem do tej firmy - https://www.adecco-jobs.com/amazon/pl-p ... ocawskich/ , no i się udało. Pracuję i pracuje mi się bardzo dobrze. Świetne warunki oraz wynagrodzenie. Sami powinniście zerknąć!
płatka

Re: Szukanie pracowników

Post autor: płatka »

Jedni szukają pracy, a można się też zdarzyć taka sytuacja, że to właśnie praca szuka człowieka. Na przykład jeśli tylko się chce i ma doświadczenie, to można wyjechać do Niemiec jako opiekunka osób starszych. Sama rozważam taką możliwość przez agencję https://eopiekunka.pl/ . Od koleżanki mam ten namiar, bardzo chwaliła. Tutaj praca jest pewna, każda oferta sprawdzona i z dobrymi warunkami. Starają się dopasować oferty do umiejętności, możliwości i oczekiwań, to też ważne. Na tej agencji można zdecydowanie polegać.
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Szukanie pracowników

Post autor: Ogrodnik78 »

Witam,zalezy mi na tym,by zainwestowac we wspolprace z serwisem,ktory pomoze mi przy rekrutacji pracownikow. Co sądzicie o tym https://jobllegro.com/recruiter ? Chętnie poznam wasze opinie, zalezy mi,by serwis ułatwił mi poszukiwanie specjalisty. Chętnie poznam wasze zdanie,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dredka
Posty: 87
Rejestracja: 28 mar 2019, 8:38

Re: Szukanie pracowników

Post autor: dredka »

Z jednej strony to my sami szukamy pracy, a coraz częściej tam gdzie są poszukiwani konkretni specjaliści to praca szuka pracownika. Niezależnie kto kogo kluczowa jest sama rekrutacja, a ta może być dość złożonym procesem. Nawet trafił mi się artykuł o współczesnych narzędziach rekrutacyjnych i muszę przyznać, że nie o wszystkich wiedziałam. Dlatego i wam polecam lekturę żeby jak wy będziecie szukać pracy to nic was nie było w stanie zaskoczyć. Grunt to zrobić dobre wrażenie i być na wszystko profesjonalnie przygotowanym.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 392
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:20

Re: Szukanie pracowników

Post autor: kasiakowa06 »

carbonara pisze: ↑04 lis 2019, 17:59 Nie będę ukrywała że samo szukanie przez agencję pracy i ogłoszenia nie wystarczy, musisz ich jeszcze czymś przyciągnąć do firmy. Pomyśl na przykład o pakietach medycznych. Medicover ma całkiem niezłą ofertę nawet dla malutkich kilkuosobowych firm, nie tylko dla gigantów
Dla pracowników, którzy dłużej szukają pracy, praca jest cenna. My zatrudniamy zawsze przez agencję i jesteśmy bardzo zadowoleni: https://apsprofit.pl/pracownicy-z-ukrainy-lubelskie/

Obrazek
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Szukanie pracowników

Post autor: Ogrodnik78 »

Witam.
Jeżeli macie w firmie cokolwiek co wam się nie podoba albo myślicie o tym, że gdzie indziej mogłoby wam być lepiej to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić pracę, aktualnie jest mnóstwo ogłoszeń na stronie https://antal.pl/dla-kandydata/oferty/n ... /pomorskie.
Pozdrawiam.
mikuś98

Re: Szukanie pracowników

Post autor: mikuś98 »

Witam, co sądzicie o tym,aby zainwestować w testy na koronawirusa dla pracownikow? Zalezy mi na tym,abysmy wrócili do biura i wszyscy byli bezpieczni. Co sądzicie o tym https://testujemy.org ? Chętnie poznam wasze opinie na temat waszych doswiadczen z testami.
miśkan3

Re: Szukanie pracowników

Post autor: miśkan3 »

atos pisze: ↑01 maja 2020, 20:52 Najlepiej umieszczać propozycje dotyczące pracy na portalach, gdzie są darmowe ogłoszenia. Dzięki temu można nie tylko sporo zaoszczędzić, ale też znaleźć odpowiedniego pracownika....
Dokładnie. Jeśli szuka się pracowników, to właśnie najlepiej umieszczać ogłoszenia tam, gdzie wiadomo, że wiele osób zagląda w poszukiwaniu najlepszej pracy dla siebie. Na https://poradnikpracownika.pl/ogloszenia-o-prace warto to zrobić. Jak się kliknie w dodaj ogłoszenie, to wtedy dalej jest wszystko opisane co trzeba zrobić.
Cześko

Re: Szukanie pracowników

Post autor: Cześko »

Oczywiście jest to bardzo ważna kwestia i ja jeszcze chcę dodać, że mnie również takiego rodzaju czynności bardzo interesują. W każdym razie chcę wam powiedzieć, że jak coś to agencja zatrudnienia https://leasingteam.pl/ na pewno w takich działaniach jest bardzo dobra.
ODPOWIEDZ