Szkoła podstawowa

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
teriada
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:18

Szkoła podstawowa

Post autor: teriada »

Hej, jaką szkołę podstawową polecacie?
Awatar użytkownika
bajeczny
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2019, 19:08

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: bajeczny »

Prywatne szkoły są na pewno lepsze i w okolicy na pewno uda się znaleźć takie placówki. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie jest jedną z lepszych. Szkoła ma specjalnie ułożony program nauczania, więc dziecko szybko będzie przyswajać wiedzę.
Awatar użytkownika
wakons
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2019, 22:53

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: wakons »

Prywatne placówki zapewniają dobre warunki do nauki dzieciom i dlatego też są coraz popularniejsze. Można pomyśleć, czy do takiej szkoły nie posłać dziecka. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie ma dobre opinie i nauczyciele którzy tutaj pracują zapewniają dzieciom najlepsze warunki. Klasy są małe.
Awatar użytkownika
Kamara
Posty: 414
Rejestracja: 22 paź 2019, 5:53

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Kamara »

Zdaje mi się, że dzieci do podstawówki idą raczej rejonowo.
Awatar użytkownika
asanka
Posty: 76
Rejestracja: 01 lip 2019, 10:13

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: asanka »

Przeważnie rejonowo, ale nie zawsze. Czasem wybór szkoły to bardzo indywidualny wybór, który zależy od różnych czynników. Wiadomo, że każdemu rodzicowi zależy na jak najlepszym poziomie nauczania, dobrych nauczycielach. Prędzej czy później przychodzi ten czas, że nasze pociechy same chodzą i wracają ze szkoły. Wtedy ważne, żeby wiedzieć gdzie jest dziecko kiedy nie ma nas w pobliżu. Bezpieczeństwo to podstawa.
Awatar użytkownika
gerber
Posty: 32
Rejestracja: 27 sie 2019, 7:33

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: gerber »

Szkoła podstawowa jest ważna niby chodzi się rejonowa ale tak na prawdę można zapisać dziecko do każdej innej .Mój syn nie chodzi do rejonu tylko na drugi koniec miasta bardziej mi ona odpowiada i mają lepszy poziom nie muszę się martwić że kiedy ją skończy będę musiała nakładać dużo na korepetycje by dalej radził sobie w kolejnych etapach edukacji . A do tego mają duży nacisk na lektury i czytanie . jest bardzo fajna księgarnia https://www.taniaksiazka.pl/balladyna-l ... 55523.html która ma spory asortyment i nie mam problemu z zakupem lektur dla niego. Wiec warto zajrzeć do niej.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:47

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: fiona45 »

U mnie jak zaczyna się rok szkolny i rozpoczęcie roku lub zakończenie roku zawsze problem co ubrać. Już szukam, aby coś kupić fajnego, modnego i nie na raz do ubrania. Widziałam ciekawe propozycje ostatnio na https://papusia.com/pl/ . Można wymienić, jak coś nie spasuje, ale jakość wysoka. A wy jak ubieracie swoje dzieci na rozpoczęcie?
Awatar użytkownika
MartinnO
Posty: 16
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:52

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: MartinnO »

Pytaliście się o Warszawe, tak się składa, że kilka lat temu przeprowadziliśmy się do stolicy i też szukaliśmy szkoły dla swojego syna. Zdecydowaliśmy się na prywatną szkołę, konkretnie na Te Vizję na Wawrze. Lokalizacja nam odpowiadała, a też mają tu całkiem sporo zajęć dodatkowych. Syn chodzi na zajęcia sportowe, ma dużo angielskiego. Myślę, że waszee dzieci także będą zadowolone z tego miejsca.
Awatar użytkownika
Welinka
Posty: 301
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:06

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Welinka »

Jesli chodzi o zajęcia dla dzieci w okolicach Krakowa to polecam zajrzeć tu na oferte pracowni artystycznej Domin. To świetna okazja do rozwijania zdolności artystycznych dzieci - ważne jest aby nie ograniczać kreatywności dziecka,dlatego wybór takich zajęć to świetna sprawa. Kursy organizowane są dla dzieci od 6 do 12 lat i rozpoczną się już końcem września,
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: mik91 »

Nauka to podstawa. W szkole podstawowej jest ona dopasowana do możliwości dzieci, jednak wymaga od dziecka pewnego rodzaju zaangażowania. Jak je osiągnąć? Szukać ciekawych i konstruktywnych metod nauczania! Polecam sprawdzić portal https://www.dlaucznia.pl/ w którym znajdziesz materiały ze wszystkich przedmiotów, a przede wszystkim szansę na to, aby regularnie je powtarzać. To świetny sposób na naukę.
Awatar użytkownika
gabi22
Posty: 191
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:09

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: gabi22 »

A czy, któreś z waszych dzieci jest w klasie maturalnej? Czy korzystało z takiej opcji jak kursy przygotowawcze do matury Warszawa https://wykladymaturalne.pl/ ? Pytam się, ponieważ w nowym roku szkolnym mój syn ma maturę i chce go odpowiednio przygotować do niej. Spodobała mi się opcja wykupienia dodatkowych wykładów.
Awatar użytkownika
wakons
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2019, 22:53

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: wakons »

Niekiedy trzeba zmotywować dziecko do nauki, bo nie jest to oczywiste, ale wybór szkoły podstawowej ma duże znaczenie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie to placówka, w której pracują świetni nauczyciele i tak prowadzą zajęcia, że dziecko nie jest zestresowane i szybko robi postępy w nauce.
Awatar użytkownika
teriada
Posty: 56
Rejestracja: 20 mar 2019, 16:18

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: teriada »

wakons pisze: ↑30 cze 2020, 17:39 Niekiedy trzeba zmotywować dziecko do nauki, bo nie jest to oczywiste, ale wybór szkoły podstawowej ma duże znaczenie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie to placówka, w której pracują świetni nauczyciele i tak prowadzą zajęcia, że dziecko nie jest zestresowane i szybko robi postępy w nauce.
Ta placówka rzeczywiście jest polecana przez rodziców. Dzieci tutaj szybko robią postępy, ale to dzięki temu, że mają odpowiednio ułożony program nauczania. Warto pomyśleć o prywatnej placówce. Można wtedy mieć pewność, że zapewni się dziecku dobre warunki do nauki.
Awatar użytkownika
quster
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:06

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: quster »

Zależy też jaką opinie ma dana szkoła. Moja córka chodziła do prywatnej, teraz do publicznej i nie czuje większej różnicy pomiędzy szkołami oprócz tego że miałam problem z książkami. Dopiero w internetowej księgarni https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html znalazłam te które potrzebowałam
Awatar użytkownika
koniecm
Posty: 90
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:17

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: koniecm »

Z pewnością trzeba będzie także zakupić różnego rodzaju artykuły szkolne. Warto więc wiedzieć, że można zrobić takie zakupy bez wychodzenia z domu. Bardzo duży ich wybór ma w ofercie biurowy sklep internetowy Biurwa: https://biurwa.pl/artykuly-szkolne .
Awatar użytkownika
dark
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2020, 17:20

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: dark »

Najtrudniejszy dla dziecka i dla rodzica jest ten okres, kiedy dziecko zaczyna być samodzielne, do szkoły czy z powrotem samo wraca do domu. Dobrze jest wtedy kupić zegarek dla dziecka z gps . moja córka ma taki, oczywiście różowy. Są też inne kolory. Jako rodzic jestem spokojniejsza o swoje dziecko, moja Ola również.
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: mik91 »

Uczniowie szkoły podstawowej przede wszystkim stawiają na rozwiązania bardzo praktyczne i pewne. Dlatego w ich plecakach lub szafkach szkolnych zawsze powinny być nożyczki, kleje szkolne w płynie czy inne dodatki. Nie zapominajmy także o długopisach, zeszytach oraz innych rzeczach, które są ważne w dalszym kształceniu dzieci.
Awatar użytkownika
natusia
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:47

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: natusia »

Z własnego doświadczenia wiem, że w szkołach podstawowych zdarza się najwięcej wypadków. Dlatego posyłając dziecko do szkoły, warto zdecydować się na wykupienie NNM. Jeśli nie macie jeszcze nic na oku, ani nie interesowaliście się tym tematem, to ze swojej strony polecam wam ten kalkulator https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka dzięki któremu uda wam się wybrać odpowiednią opcję dla swoich dzieci. Na stronie znajdziecie również zalety posiadania takiego ubezpieczenia.
malwinuś

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: malwinuś »

Teraz to co rusz są nowe zmiany w edukacji. Ja ostatnio czytałam wywiad na stronie https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... o-reformie odnośnie tych zmian po reformie. Ponoć nauczanie nauczycieli za dużo się nie zmieniło. Materiał jest wręcz identyczny .
różyczka

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: różyczka »

"Jeśli nadal szukasz szkoły dla swojego dziecka zajrzyj na http://okopowa.edu.pl/ i zapoznaj się z ofertą tej szkoły prywatnej. Według mnie Te Vizja to najlepsza prywatna szkołą w Gdańsku i Warszawie. Sama chcę zapisac tam swoje dzieci od przedszkola. Bardzo zależy mi na ich przyszłosci i chcę im zapewnić jak najlepszy start."
Nilsę

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Nilsę »

Teraz nie wszędzie i nie wszyscy otrzymują dobre wykształcenie i często warto o to zadbać samodzielnie. Znalazłem tutaj świetnych korepetytorów dla mojego dziecka buki.org.pl Ci ludzie mają doskonałą reputację i są prawdziwymi profesjonalistami w swojej branży. Korzystam z ich usług od kilku miesięcy i widzę na przykładzie mojego dziecka wynik. Jestem bardzo zadowolony z jej ocen w szkole.
Awatar użytkownika
SerenadaOPoranku
Posty: 116
Rejestracja: 18 maja 2020, 19:40
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: SerenadaOPoranku »

Bez problemu można dzisiaj znaleźć w internecie ubrania dla siebie i też galanteria biznesowa.
Materiały WS-TEX
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Ogrodnik78 »

Witam,co zrobić,aby dziecko polubiło matematykę? Zalezy mi na tym, ponieważ uwazam,ze matematyka jest bardzo wazna w dalszym rozwoju czlowieka. Co sądzicie o takich korepetycjach https://kidos.pl/blog/matematyka-co-zro ... -polubilo/ Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Dogii
Posty: 84
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:45

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Dogii »

Wiadomo że szuka się czegoś blisko, codzienne dojazdy mogą być problematyczne, szczególnie w mieście. Ja mieszkam w Warszawie więc wiem o czym mówie. Znalazłam tak idealną dla mnie szkołę - Te Vizja Wawer. Jest blisko i też lepszej szkoły to szczerze nie znalazłabym!
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Ogrodnik78 »

Jeśli z Wasze dziecko dobrze się uczy, ale z różnych względów nie może pość do wymarzonej szkoły średniej, to może warto pomyśleć o zgłoszeniu do Fundacji EFC https://efc.edu.pl/programy/horyzonty i programie horyzonty? Misją Fundacji jest pokonywanie barier uniemożliwiających równy start młodym ludziom w Polsce, a także wspieranie zaangażowania obywatelskiego, rozwoju osobistego i ambicji naukowych uczniów.
Mańka

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Mańka »

Prywatna? Ja osobiście polecam przynajmniej dać szanse, zapoznać się z ofertami takich właśnie szkół. Ja z ciekawości tak zrobiłam i skończyło sie na tym, że zapisałam moją córkę do Te Vizji. Takie szkoły na prawdę mogą dużo więcej zaproponować każdemu dziecku.
_ŁSerduszko

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: _ŁSerduszko »

A może ktoś z Was szuka odpowiedniego wyposażenia do szkoły? Jeśli tak to odsyłam Was do tej strony - https://mojebambino.pl/2881/Biurka Znajdziecie tam zarówno meble jak i wszelkie pomoce edukacyjne. Zerknijcie sobie. Odpowiednie wyposażenie sal dydaktycznych na każdym etapie edukacji jest bardzo ważne.
Lakuś

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Lakuś »

Jestem dyrektorem w mojej szkole podstawowej i ostatnio zdecydowałem się na zakup wykładzin do sal i na korytarze. Postawiliśmy na stronę https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/, która oferuje wykładziny PCV wyjątkowo dobrej jakości i jestem przekonany, że będą dobrze funkcjonować przez dziesiątki lat.
fiorella

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: fiorella »

U mnie tematem numer jeden jest to, jak sprawdza się podpowiedź w sieci i co tak naprawdę można zrobić, by dziecko się rozwijało. I ja zdecydowanie zastanawiam się nad tym. I czekam na podpowiedzi. Może takie https://galileo.edu.pl/2022/04/20/chusta-klanza/ treści do rozwiązania. No i ja myślę, że to dobry motyw nauki.
ariellka

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: ariellka »

To mnie zastanawia, jak prezentuje się harmonogram egzaminu ósmoklasisty . Przede wszystkim chciałabym wiedzieć - gdzie znajdę terminy egzaminów, jak i wiadomości w jakich terminach składać papiery do poszczególnych szkół? Czy nakierujecie mnie w tym kierunku?
Gość

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Gość »

Jak dziecko do szkoły wysyłacie to też pomyślcie jakie ubezpieczenie dla niego wybrać. Tu https://beesafe.pl/ubezpieczenie-szkolne/ macie szkolne które też działa w wakacje i poza szkołą, coś takiego często jest wybierane bo jest praktyczne.
liliv

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: liliv »

A tak z innej beczki, czy wiecie może ile czasu trwa egzamin ósmoklasisty ? Tak pytam, bo w sumie się nie orientuję, a niedługo córka będzie przystępować do tego końcowego egzaminu. Dlatego sama i ja chcę wiedzieć, co i jak?
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: klejka »

Przede wszystkim należy podjąć działania wspierające rozwój uczniów! I tutaj zdecydowanie warto zainteresować się ofertą https://www.eisystem.pl/ Uważam, ze nie ma co się rozpisywać na ten temat, bo wszystkie ważne informacje znajdziecie pod tym adresem.
Nobik

Re: Szkoła podstawowa

Post autor: Nobik »

Obecnie technologia jest coraz bardziej nieodłącznym składnikiem naszego życia, w tym także procesu nauczania i uczenia się. Monitory interaktywne to jedno z najbardziej nowoczesnych narzędzi, które mogą znacząco zwiększyć interaktywność lekcji jak i również zaangażowanie uczniów. By dowiedzieć się więcej na ten temat warto zajrzec na stronę: http://interaktywne.net/monitory-interaktywne , gdzie można poznać zalety stosowania tego rodzaju sprzętu a także uzyskać cenne wskazówki, jakie mogą być użyteczne podczas zakupu monitora. Co więcej znajduje się tam również szczegółowa oferta monitorów interaktywnych dla szkół oraz przedszkoli.
ODPOWIEDZ