Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 61
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:52

Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: mamapiotra »

Wiem , wiem ze nie którzy powiedzą ,że to nic dobrego.Inwestując w fundusze trzeba liczyć się z tym ,że możemy stracić.Zasada jest jednak taka ,że im większe ryzyko tym więcej możemy zyskać ale też i stracić - twój wybór.Jeśli nie chcesz lokat a chcesz zarobić więcej niż na lokacie w banku postaw na doradztwo inwestycyjne - tam z pewnością ci doradzą i zaproponują sposób oszczędzania adekwatny do potrzeb i skłonności do ryzyka. pzdr
Awatar użytkownika
koniecm
Posty: 99
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:17

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: koniecm »

Uważam, że na każdym kroku powinniśmy oszczędzać swoje ciężko zarobione pieniądze. Warto zacząć od oszczędzania wody w domu. Trafiłam na bardzo ciekawy artykuł na ten temat: https://darek-hydraulik.pl/male-kroki-t ... /#more-532 .
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:44

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: foxi »

Oszczędzać także należy z głową.Jest wielu zwolenników lokat bankowych - ale czy jest to dobre rozwiązanie ? Uważam ,że nie , zdecydowanie nie bo oprocentowanie lokat bankowych jest zdecydowanie poniżej poziomu inflacji więc tak naprawdę nasze oszczędności się kurczą. Pomyślmy więc o innych formach oszczędzania, także dla naszych dzieci. Inwestycje dla dzieci to fajna sprawa, ułatwiajaca tym samym start w dorosłe życie.
Uleńka

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Uleńka »

Według mnie inwestowanie w fundusze inwestycyjne może okazać się bardzo korzystne. Wiele osób sięna to decyduje i chwalą sobie efekty. Wcześniej tylko trzeba dobrze zapoznać się z mechanizmem takich inwestycji, jak to działa i czego można się spodziewać. Na tej podstawie będzie można podjąć w pełni świadomą i przemyślaną decyzję.
końcówka

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: końcówka »

Też o tym myślałam ale póki co należę do ppk i patrzę jak się sytuacja rozwinie, wyliczyłam tu https://www.mojeppk.pl/kalkulator.html że będzie to wcale niemała kwota
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 85
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:42

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: paniola »

Według mnie lokaty bankowe raczej nie są zbyt dobrą formą oszczędzania. Mało jest z nich tak naprawdę zysku. Lepiej moim zdaniem opłaca się inwestowanie w fundusze https://generali-investments.pl/content ... ic-z-glowa Oczywiście najpierw trzeba dokładnie zapoznać się z tym tematem, tak, żeby wybrać jak najlepszą dla Was inwestycję. Takie decyzje trzeba podejmować z głową i po pełnej analizie całego schematu inwestowania.
Hyś

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Hyś »

Tak naprawę bardzo lubię proste sposoby oszczędzania. Jakie? Takie, które nie wymagają ode mnie zbyt wiele wysiłku i planowania. Ostatnio bardzo spodobała mi się oferta przedstawiciela firmy Prudential. Zaproponował coś takiego, jak oszczędzanie dla dziecka. Nie ukrywam, że chcielibyśmy wspólnie zapewnić naszym pociechom dobry start.
Pędzik

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Pędzik »

Widzę, że dużo osób szuka sposobu na oszczędzanie. Coraz częściej spotykam też pytania działania online. Nie mam doświadczenia, ale na razie śledzę różne portale o finansach https://inwestuj.org.pl i na razie zbieram informacje, czasami można znaleźć właśnie zestawienia i artykuły dotyczące konkretnej sprawy https://inwestuj.org.pl/fundusze/czy-in ... nwestycja/.
mpiruś9043

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: mpiruś9043 »

No to powiem Wam, że ja to w ogóle zastanawiam się nad tym, jakie powinno być oszczędzanie dla dzieci . Oczywiście zależy mi na tym, aby zabezpieczyć swoją przyszłość, bo nigdy nie wiadomo, co nas czeka. Każdy powinien się zabezpieczyć. Im szybciej zaczniemy, tym lepiej.
miracaś

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: miracaś »

Określenie celu. Zbieram na wakacje/ spłatę kredytu, zakup mieszkania. Wizualizuj to sobie 😉 Określ plan i się go trzymaj. Polecam też zacząć od uporządkowania domu/pomieszczeń gospodarczych. Zobaczysz, jak wiele rzeczy masz. Część możesz sprzedać. Zajrzyj do szafek w kuchni. Spisz, jakie masz produkty i według tego stwórz listę posiłków.

Moim zdaniem lepsze jest jednak oszczedzanie w banku. Zerknijcie sobie na konta oszczędnościowe ranking - na stronie możecie porównac sobie aktualne oprocentowanie w poszczególnych bankach.
Awatar użytkownika
Kamara
Posty: 423
Rejestracja: 22 paź 2019, 5:53

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Kamara »

To nie jest oszczędzanie, a inwestowanie. Jak oszczędzasz, to masz gwarancję, że coś ci się z tego uzbiera, a przy inwestowaniu zawsze istnieje ryzyko strat. Z funduszami inwestycyjnymi nie jest inaczej - nie ma żadnej gwarancji zarobku! Weźcie się nauczcie, jak to działa.
maśka

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: maśka »

paniola pisze: ↑07 lut 2021, 19:25 Według mnie lokaty bankowe raczej nie są zbyt dobrą formą oszczędzania. Mało jest z nich tak naprawdę zysku.
Zgadzam się, lepiej już oszczędzać w ppk bo tam masz dodatkowo dopłatę od pracodawcy i od państwa. To się opłaca bo już nawet Samcik to wyliczył https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ , można było sporo zarobić przez rok działania programu
Dęgo

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Dęgo »

Tutaj najlepiej będzie korzystać z programów, które naprawdę uproszczą procesy handlowe i pozwolą сi znaleźć najbardziej opłacalne akcje. Nie wszyscy zawsze rozumieją, co i jak zrobić we współczesnym inwestowaniu. I to jest dość smutne, uważam, że zauważyłem to więcej niż raz.
Sowę

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Sowę »

Teraz w rzeczywistości możesz szybko łatwo zarobić na rynku forex, jeśli wiesz, jak prawidłowo korzystać z różnych programów. Programy te zostały stworzone, aby zautomatyzować wiele i uprościć szereg procesów, aby umożliwić udane transakcje https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=pl Osobiście pomaga mi ta aplikacja. Jest bardzo szybki i wygodny, niezawodny i podoba mi się. To naprawdę jest to, czego potrzebujesz.
Mennica Skarbowa zł

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: Mennica Skarbowa zł »

Jeżeli chcielibyście inwestować bezpiecznie i jednocześnie skutecznie przechowując wartość swoich oszczędności to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie będziecie mogli znaleźć szeroki wybór produktów inwestycyjnych zarówno złote i srebrne monety, sztabki, czy również biżuterię i kamienie szlachetne. Licząc przy tym na pełne wsparcie naszej obsługi, najlepsze ceny i jednocześnie terminowe dostawy.
SławkaRz

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: SławkaRz »

Czy oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych ma sens? Zdecydowanie bardziej niż oszczędzanie na lokatach bankowych. Dlaczego ? - a no dlatego ,że oprocentowanie lokat bankowych jest bardzo niskie wręcz bliskie zeru. Już kilkanaście miesięcy temu oprocentowanie lokat było poniżej poziomu inflacji a teraz jest bliskie zeru.
TomaszT

Re: Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych

Post autor: TomaszT »

Oszczędzać można również na paliwie, wystarczy mieć karty flotowe https://www.flotex.pl . Taka karta to same plusy. Bezgotówkowe opłaty za paliwo do tego można zyskać zniżki na paliwie wszystko zależy, jaką ma się kartę i ile się tankuje podczas miesiąca. Warto sprawdzić ofertę!
ODPOWIEDZ