Iść na studia ?

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Inka
Posty: 145
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:15

Iść na studia ?

Post autor: Inka »

Czy studia wyższe to dobry pomysł ? Każdy z was studiował coś ? Bo zastanawiam się czy warto w ogóle wybrać się na studia.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:30

Re: Iść na studia ?

Post autor: Bodzio12 »

Oczywiście że idź!! to najlepszy czas mówię Ci ja studiowałam i chętnie bym się do tego wróciła. Zobacz na stronę https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... ewnetrzne/ tutaj masz bardzo fajne kierunki. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Polecam Ci naprawdę.
Awatar użytkownika
Ogrodnik78
Posty: 428
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:11

Re: Iść na studia ?

Post autor: Ogrodnik78 »

Zależy jakie to studia i jaką sobie przyszłość planujesz. Wiadomo, że w pewnym wieku trudno cokolwiek planować. Życie zweryfikuje, w którą stronę się pójdzie. Generalnie warto iść za swoimi zainteresowaniami, bo studia tak naprawdę nie determinują tego, co będziesz robić zawodowo po studiach.
Awatar użytkownika
urodziwa
Posty: 33
Rejestracja: 26 maja 2020, 12:31

Re: Iść na studia ?

Post autor: urodziwa »

Ja zawsze polecam pójście na studia. To bardzo rozwijający i szalony czas :D Najważniejsze to przed rozpoczęciem roku akademickiego zadbać o pokój dla studenta, koszty ustalić z rodzicami lub poszukać pracy. Wtedy spokojnie rozpoczniemy nowy etap w naszym życiu.
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Iść na studia ?

Post autor: mik91 »

Jeśli czujesz, że jest to zgodne z tym co chcesz robić w życiu, to jak najbardziej! W niektórych zawodach, takich jak np. nauczyciel, człowiek nie będzie wstanie pracować bez skończonych odpowiednich studiów. Jak czujesz się na siłach i chcesz iść w tym kierunku, to studia pedagogiczne Warszawa to doskonały wybór. Ich poziom kształcenia to najwyższa ranga, o czym przekonasz się na https://wsp.edu.pl/ gdzie zachęcam zajrzeć :)
Awatar użytkownika
Ladygaga
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:37

Re: Iść na studia ?

Post autor: Ladygaga »

Lato i znów zacznie się rok akademicki. Studenci szukają pokoi na wynajem. Tutaj https://ogis.pl/o/ogloszenia/2332-pokoje-do-wynajecia znajdziecie wiele ogłoszeń. Przejrzyjcie. Lepiej już teraz zorientować się w ofertach.
Awatar użytkownika
Kamara
Posty: 420
Rejestracja: 22 paź 2019, 5:53

Re: Iść na studia ?

Post autor: Kamara »

To twoja decyzja i powinieneś się zastanowić nad tym, co chcesz w życiu robić i czy studia mogą w tym pomóc.
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Iść na studia ?

Post autor: Grażka »

Jak najbardziej, ale dodatkowo warto się również zapisać na jakiś kurs językowy, bo znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna i pracodawcy zwracają na to uwagę - bez względu na to, jakie studia się skończyło. Coraz popularniejsza staje się na przykład nauka języka chińskiego. Szkoła Językowa ProfiLingua oferuje kursy chińskiego również w systemie on-line, na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online możecie znaleźć na ich temat więcej informacji, polecam ;)
Awatar użytkownika
Seniorita
Posty: 26
Rejestracja: 28 lut 2020, 18:36

Re: Iść na studia ?

Post autor: Seniorita »

Iść, pewnie że iść i to musowo :) Jeśli szukasz inspiracji, bo nie wiesz co w życiu robić to może to Ci się spodoba: https://vizja.pl/studia-wyzsze/neuromarketing,ws67.html. Ja bym chętnie na takie studia poszła gdybym dziś stała przed takim dylematem. A jak matury poszły?
Awatar użytkownika
milka91
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:48

Re: Iść na studia ?

Post autor: milka91 »

Jeśli chcesz iść na studia to idź i nawet się nie zastanawiaj. Moim zdaniem studia bardzo pomogą ci w życiu. Wiesz już co chciałabyś studiować? Jeśli nie to polecam ofertę tej uczelni - http://www.wseiz.pl/pl/2013-02-08-13-01 ... nformatyka Myślę, ze bez problemu wybierzesz tam kierunek dla siebie.
Awatar użytkownika
adamirus44
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2020, 6:20

Re: Iść na studia ?

Post autor: adamirus44 »

Jak najbardziej warto jest skończyć jakiekolwiek studia


______________________
rozwód świdnica
Awatar użytkownika
Milenna88
Posty: 154
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:38

Re: Iść na studia ?

Post autor: Milenna88 »

Warto jeżeli rzeczywiście konkretny kierunek Cię interesuje i jednocześnie pozwoli zdobyć konkretną wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy. Ja zdecydowałam się postawić na https://wwszip.pl/ oraz ich kierunek Zarządzanie. Jestem zadowolona z organizacji, jakości nauczania oraz przyjaznej atmosfery. Warto sprawdzić, tym bardziej że wprowadzili również możliwość uczestnictwa na studiach online zyskując taki sam dyplom jak przy klasycznym uczęszczaniu na zajęcia. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że podejmiesz racjonalną decyzję!
Awatar użytkownika
Naukowa
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2020, 11:24

Re: Iść na studia ?

Post autor: Naukowa »

Wybierając studia Kraków wydał mi się najodpowiedniejszym miejscem :) jest on mi mega bliski sercu :) od zawsze chciałam tam zamieszkać, a wiem że okres studiów to najlepszy moment. Myślę, że warto iść na studia, choćby z powodu poznania nowych osób i poszerzenia swojej wiedzy :)
Kóbson

Re: Iść na studia ?

Post autor: Kóbson »

Na pewno uda się dostać na studia dzięki dobrze zdanej maturze. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie to placówka, w której solidnie przygotują do takiego egzaminu. Warto już wcześniej zadbać o to, by dostać się na studia.
Króki

Re: Iść na studia ?

Post autor: Króki »

Kóbson pisze: ↑09 paź 2020, 20:24 Na pewno uda się dostać na studia dzięki dobrze zdanej maturze. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie to placówka, w której solidnie przygotują do takiego egzaminu. Warto już wcześniej zadbać o to, by dostać się na studia.
Nie miałem problemu ze zdaniem matury, a właśnie uczyłem się w tej szkole. Warto pójść do tego liceum. Będzie można później dostać się na studia jakie się chce. Prywatne liceum to najlepsze na co można się zdecydować, myśląc o dobrych studiach.
Awatar użytkownika
Milena_Malczuk
Posty: 33
Rejestracja: 13 sie 2019, 8:54

Re: Iść na studia ?

Post autor: Milena_Malczuk »

Pewnie, że iść! Studia bardzo poszerzają horyzonty :)
Baśkaa

Re: Iść na studia ?

Post autor: Baśkaa »

W dzisiejszych czasach ukończone studia to już standard. Także ja bez wahania wybrałam się na studia fotografia w mediach warszawa https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/fotografia-w-mediach/. Zdecydowałam się na zaoczne, chociaż sporo osób mi odradzało. Teraz jestem z siebie dumna, bo udało mi się pogodzić naukę oraz pracę.
kałamańka

Re: Iść na studia ?

Post autor: kałamańka »

A gdzie szukałaś pracy? Przeglądam lokalne ogłoszenia i wszystkie są nieaktualne albo za marne grosze...
bańkula

Re: Iść na studia ?

Post autor: bańkula »

Nie no serio? Kto teraz biega po firmach i szuka? Ja stawiam na ogłoszenia w sieci, na tych lepszych stronach np. https://www.gowork.pl/praca/katowice;l - widzisz ile na Śląsku jest pracy? I to w każdej branży
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:52

Re: Iść na studia ?

Post autor: mamapiotra »

Czy iść na studia ? - uważam ,że jak najbardziej.Trzeba tylko się solidnie zastanowić , poczekać - i właściwie wybrać.Przede wszystkim studia wyższe magisterskie - tam powinniśmy spoglądać przy wyborze studiów.Jaki zaś kierunek ? - wybierajcie te kierunki, które was na prawdę interesuję.Uważam ,że to największe szczęście pracować w branży którą lubisz, czyli płacą ci za to ,że robisz to co lubisz.
Śnieżka

Re: Iść na studia ?

Post autor: Śnieżka »

To zależy, co chcesz w Życiu robić. Wiele zawodów wymaga właśnie wykształcenia wyższego. Dzięki temu otrzymujesz wyższe stanowiska i lepszą płacę. Jeśli nie przeraża Cię wizja ciężkiej pracy, a marzysz o dalekich podróżach to morze Wyższa Szkoła Morska? Zanim jednak podejmiesz decyzję przeczytaj artykuł https://tko.pl/78718,2021,03,24,zarobki ... h-wzmianek
Kręst

Re: Iść na studia ?

Post autor: Kręst »

Wiesz, jeszcze rok temu z pewnością w 100% powiedziałabym, że zdecydowanie lepiej zacząć studia. Co więcej, nie zbyt dobrze traktowałam ludzi, którzy nie mają wyższego wykształcenia. A tych, którzy po prostu nie mogli jego dostać z powodu problemów materialnych lub innych, było mi szkoda. Ale teraz całkowicie zmieniłam zdanie. I każdego dnia upewniam się, że osoba może być znacznie bardziej erudycyjna i kompetentna, w przeciwieństwie do innej, która ma nawet kilka zakończonych kierunków. Więc te granice są teraz całkowicie rozmyte. Co więcej, teraz możesz zdobyć dowolną wiedzę online, ukończyć kursy lub, tak jak ja, wziąć korepetycje z niemieckiego https://buki.org.pl/korepetycje-online/ ... iom-b1-b2/ i być osobą odnoszącą sukcesy.
ODPOWIEDZ