Dom seniora

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 17
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:11

Dom seniora

Post autor: duff231 »

Hejka, jakie macie podejście do domów seniora i ile kosztuje taki pobyt? Znalazłam http://domseniora24.pl i zastanawiam się co ludzie sądzą o pobycie starszych ludzi w takim miejscu. Myślę, że to może byc dobra opcja dla seniora gdyż może tam miło spędzic czas. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Ladygaga
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:37

Re: Dom seniora

Post autor: Ladygaga »

W tych stronach, bo w Nowym Dworze Mazowieckim jest też Dom Rodzinny. To ZOL, więc miejsce idealne dla schorowanych seniorów, bo lekarz jest na miejscu. To bardzo dobry dom opieki, zapoznajcie się z nim.
Awatar użytkownika
misiek2505
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2019, 1:16

Re: Dom seniora

Post autor: misiek2505 »

Ja mam inny pogląd na ten temat. Niezupełnie się tutaj zgodzę.
Laura jest narkomanką dwuznaczności.
Awatar użytkownika
Welinka
Posty: 301
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:06

Re: Dom seniora

Post autor: Welinka »

Dom spokojnej starości dla osób starszych to nie wyzbywanie się kłopotu, wręcz przeciwnie zapewnienie naszym krewnym w podeszłym wieku najlepszej opieki w czasie, gdy młodzi przebywają całe dnie poza domem w pracy czy na wyjazdach służbowych.. Jednym z takich miejsc jest dom seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu/ , które położone jest niedaleko Inowroclawia - Piotrkow Kujawski- w pięknej, spokojnej okolicy. Zaletą tego domu seniora jest przede wszystkim fachowa calodobowa opieka i rodzinna atmosfera.
Awatar użytkownika
panda90
Posty: 125
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:39

Re: Dom seniora

Post autor: panda90 »

Ja uważam, że takie miejsce to bardzo dobre rozwiązanie. Warto poważnie wziąć je pod uwagę. Na przykład w Łodzi możecie zwrócić uwagę na https://www.familia.lodz.pl/. To będzie dobry wybór.
Awatar użytkownika
mariannan
Posty: 60
Rejestracja: 26 lis 2019, 9:27

Re: Dom seniora

Post autor: mariannan »

Podepnę sie pod pytanie, szukam produktów do jedzenia dla starszej osoby która nie ma apetytu i ma już problemy z żuciem, gryzieniem, myślałam o czymś takim https://www.doz.pl/apteka/p136710-Fresu ... 4_x_200_ml skład mają bardzo bogaty i łatwo na pewno podać taki drink niż jakieś pokarmy stałe, stosował ktos z was coś takego?
Awatar użytkownika
samantija
Posty: 98
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:51

Re: Dom seniora

Post autor: samantija »

Jeśli jest problem z gryzieniem to po prostu trzeba przygotowywać zblendowane posiłki, trochę jak dla małych dzieci. Poza tym jeśli sprawujesz opiekę nad starszą osobą to konieczny jest krok ku bezpieczeństwu , czyli zadbanie o odpowiednie wyposażenie, które musi być przyjazne i komfortowe dla seniora
Awatar użytkownika
omenga
Posty: 164
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:33

Re: Dom seniora

Post autor: omenga »

Jakoś nie jestem przekonana do końca czy taki dom seniora będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak dla mnie dużo lepszym byłoby wynajęcie opiekunki dla osób starszych. Wiem, że u nas to jeszcze mało popularne, jednak w Niemczech to bardzo cenione zajęcie. Wiadomo, że osoby starsze borykają się z różnego rodzaju choeobami. Tutaj https://care4you24.eu/opieka-nad-osobam ... -demencja/ znalazłam ostatnio ciekawy materiał poradnikowy o tym, jak postępować z seniorami chorymi na demencję.
Awatar użytkownika
maniola
Posty: 159
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:37

Re: Dom seniora

Post autor: maniola »

samantija pisze: ↑28 lis 2019, 18:37 czyli zadbanie o odpowiednie wyposażenie, które musi być przyjazne i komfortowe dla seniora
Dokładnie tak. I na szczęście w sklepach można znaleźć wiele różnych rozwiązań, które ułatwiają opiekowanie się seniorem. Przykładowo miska do mycia głowy czy różnego rodzaju uchwyty łazienkowe czy do łóżka... generalnie to takie drobne rzeczy, a podnoszą komfort życia
Awatar użytkownika
quster
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:06

Re: Dom seniora

Post autor: quster »

To prawda. Konieczny oczywiście jest krok ku bezpieczeństwu czyli zadbanie o warunki mieszkaniowe dla seniora, ale na szczęście w sklepach nie brakuje takich akcesoriów o którym między innymi wspominasz
Kaśka

Re: Dom seniora

Post autor: Kaśka »

Ja uważam że to ryzyko. Nie wiesz co się dzieje z bliską ci osobą kiedy jest w takim ośrodku. Nie mówią już teraz o sytuacji z wisuem. Uważam że opieka domowa jest lepszym rozwiązaniem. My skorzystaliśmy z oferty POL AR SERWIS. Tutaj masz link https://pol-arserwis.pl/oferta/opieka-domowa/ Tata jest w domu z nami a podczas naszej nieobecności, kiedy jesteśmy w pracy to zajmuje się nim opiekunka z tej firmy. Tata świetnie się z nią dogaduje :)
MalinkaŁ

Re: Dom seniora

Post autor: MalinkaŁ »

Mówię NIE domom seniora. Sama mam babcią schorowaną, rodzice pracują, ja z bratem studiujemy, ale jak nie ma nas w domu to do babci do domu przychodzi opiekunka (w Warszawie jest to opiekunka z Agencji służby społecznej https://www.assopieka.pl). Popołudniu i w nocy już wszyscy jesteśmy w domu więc sprawujemy opiekę nad babcią. Wszystko da się pogodzić, tylko trzeba chcieć. A do domów seniora to życzę Wam żebyście wy sami trafili. Zapewniam, że będziecie "zachwyceni" jak wasi bliscy was oddadzą :twisted:
Kaśka1

Re: Dom seniora

Post autor: Kaśka1 »

A polećcie proszę coś do nietrzymania moczu u osoby starszej? Czy tena comfort będzie ok http://inkontynencja.eu/opiekunowie/116 ... 54826.html ? Babcia co prawda chodzi do toalety, ale nie zawsze niestety zdąży, a zwykłe podpaski nie ogarniają tematu.
łańka

Re: Dom seniora

Post autor: łańka »

A może zamiast domu seniora warto zastanowić się nad opiekunką. W naszym kraju to mało popularne jeszcze zajęcie, jednak na terenie Niemiec jest to popularna i co ważne doceniana praca. Na tej stronie https://eopiekunka.pl/ znaleźć można na ten temat wiele przydatnych wiadomości. Wiele naszych rodaczek decyduje się na wyjazd i podjęcie takiego zajęcia. Mam nadzieję, że niedługo u nas będzie podobnie.
akronń

Re: Dom seniora

Post autor: akronń »

Cena zależy od miejsca i innych czynników. Nasz dziadek mieszka w Domu Pogodnej Jesieni https://www.jadwinin.pl/dom-opieki-jadwinin w Jadwininie w Łodzi od trzech lat. Cenowo się opłaca, bo ma tam całodobową opiekę, godne warunki mieszkaniowe, smaczne jedzenie. Chętnie nam opowiada o swoich zwycięstwach w szachy, o swoich znajomych, itp. Jest tam szczęśliwy, miejsce gorąco wam polecam, jest rzetelne.
cześka

Re: Dom seniora

Post autor: cześka »

Ja osobiście jestem zdania, że warto zastanowić się również nad opiekunką dla takiej starszej, często bardzo schorowanej. Moim zdaniem to rozwiązanie zdecydowanie mniej stresujące dla takiego seniora. Tutaj https://jaw.pl/2021/07/aktywizacja-osoby-podopiecznej/ znaleźć można informacje o tym czym zajmę się taka opiekunka . Oprócz opieki zajmuje się ona również aktywizacją takiej osoby.
ODPOWIEDZ