Firma - podatki

Wszyscy mamy jakieś problemy, jedni z urzędami, inni z prawem. Dzielimy się poradami, opiniami o kancelariach, podpowiadamy, gdzie szukać pomocy.
Awatar użytkownika
Sabina1962
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:44

Firma - podatki

Post autor: Sabina1962 »

Będę z Wami szczera, temat jest trudny, ale przychodzę z konkretnym pytaniem do Was, więc też nie widzę większego powodu, dla którego miałaby tutaj owijać w bawełnę. Przez opóźnienie w płatnościach faktur ja mam problem z opłaceniem podatków. Zastanawiam się nad czymś takim jak usługi faktoringowe - polecacie? Liczę na to, że ktoś z Was z takich korzysta :)
progress

Re: Firma - podatki

Post autor: progress »

Jestem osobą, która mało co mówi o sobie, chyba, że poczuje, że może. Dlatego w dużej mierze sprawdzam sobie niektóre obszary i pomocy szukam. Dla przykładu, na stronie https://okbr.pl/kalkulator-zwrotu-podatku/ sprawdzam problemy ze zwrotem podatku. Mam nadzieję, że wy mi coś więcej o tym wskażecie? Jakie macie ogólnie pomysły na to?
Murarz

Re: Firma - podatki

Post autor: Murarz »

Wydaje się, że wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z kompleksowości prawa podatkowego. Dlatego warto mieć zaufanego doradcę, który będzie nas wspierał. Artykuł dostępny na https://jaw.pl/2021/03/kiedy-mozesz-pot ... datkowego/ podkreśla, jak ważna jest odpowiednia wiedza w tej dziedzinie.
Kaczka

Re: Firma - podatki

Post autor: Kaczka »

Zagadnienie VAT za granicą jest dosyć skomplikowane, ale kluczowe dla wielu przedsiębiorców prowadzących działalność poza granicami swojego kraju. Istnieją różne przepisy i wymogi w zależności od kraju, dlatego niezmiernie ważne jest zrozumienie, kto dokładnie musi się tam rejestrować jako podatnik VAT. W tym kontekście polecam przeczytać ten artykuł https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul ... za-granica który zawiera wiele przydatnych informacji na ten temat.
dawiid

Re: Firma - podatki

Post autor: dawiid »

Moim zdaniem, istotnym aspektem jest darowizna auta firmowego na żonę Zauważyłem, że wiele osób wyrażało pozytywne opinie na temat propozycji tej firmy, a także ceni sobie możliwość skorzystania z wysokiej jakości doradztwa świadczonego przez obsługę klienta.
Kierowca

Re: Firma - podatki

Post autor: Kierowca »

Dla sprzedawców na Amazonie, którzy planują rozszerzyć swoją działalność na rynek międzynarodowy, konieczna jest rejestracja do zagranicznego VAT. Jest to podstawowy wymóg, umożliwiający legalną sprzedaż i rozliczenia podatkowe w różnych krajach. Więcej informacji na temat tego procesu i współpracy z Amazonem można znaleźć na https://joblife.pl/finanse/rejestracja- ... -amazonem/ oraz przestrzeganie międzynarodowych przepisów podatkowych jest kluczowe dla sukcesu w handlu elektronicznym.
Marasek

Re: Firma - podatki

Post autor: Marasek »

Zakończenie procesu uzyskania zwolnienia z podatku BTW w Holandii z sukcesem wymaga nie tylko dokładnego przygotowania wniosku, ale także zrozumienia przyszłych obowiązków podatkowych wynikających z tego statusu. Przedsiębiorcy powinni być przygotowani na bieżące raportowanie i ewentualne kontrole, co podkreśla znaczenie dostępu do rzetelnych informacji i wskazówek, jakie oferuje https://www.tugazeta.pl/1,jak-uzyskac-z ... 55850.html będąca przewodnikiem po wymaganiach i procedurach związanych ze zwolnieniem z BTW.
ODPOWIEDZ