Sypialnia alergika - porady

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
SzerylKol
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2020, 10:20

Sypialnia alergika - porady

Post autor: SzerylKol »

Cześć, czy są tu jacyś alergicy? Zbierzmy w jednym miejscu porady dla alergików. Ja zacznę ze swojego doświadczenia:
- częste wietrzenie sypialni (chyba że alergia na pyłki, to wietrzenie o odpowiednich porach albo oczyszczacz powietrza w pokoju)
- wymiana pościeli na naturalne tkaniny
- wymiana poduszek i kołder na poduszki i kołdry antyalergiczne
- częsta zmiana pościeli, pranie w wysokich temperaturach
Co jeszcze byście tutaj dodali?
Awatar użytkownika
Welinka
Posty: 301
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:06

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: Welinka »

Zdecydowanie warto zadbać o prawidłową jakość powietrza w pokoju jak i całym domu. Takie urządzenie https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ms_7914 najlepiej się tutaj sprawdzi, szczególnie dla alergika ,ponieważ nawilża powietrze, utrzymuje odpowiednią temperaturę i usuwa z powietrza drobnoustroje czy kurz. Posiada długi tryb pracy ze względu na 4 litrowy zbiornik na wode i nie zajmuje sporo miejsca
Awatar użytkownika
Dogii
Posty: 84
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:45

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: Dogii »

Na pewno wybór odpowiedniego materaca będzie tu kluczowy, także pewnie i pościeli. Ja to nie muszę się na szczęście tym przejmować;) W wyborze mebli do sypialni bardzo pomaga mi firma https://chobotdesign.pl/portfolio/sypia ... istycznym/ Może też poszukacie tu pomocy?
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 51
Rejestracja: 21 sty 2020, 13:19

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: Mycha »

Moje dziecko ma skłonność do alergii, dlatego poduszki dla niemowląt z antyalergicznym puchem okazały się strzałem w dziesiątkę - nie uczulają, a jednocześnie zapewniają prawidłowe ułożenie szyi i główki dziecka w czasie snu :)
Awatar użytkownika
sansa
Posty: 76
Rejestracja: 06 lut 2020, 14:04

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: sansa »

najlepiej zainwestować w oczyszczacz powietrza od stadler form na przykład. Oczyszczacz godny polecenia. Bardzo fajny tryb automatyczny, który zwiększa pracę gdy wykryje zanieczyszczenie powietrza w pyłki, szkodliwe gazy i alergeny. Niweluje również zapach świnki morskiej w mieszkaniu.
Awatar użytkownika
klejka
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:13

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: klejka »

Też jestem zdania, że w tym przypadku warto zainwestować w porządny oczyszczacz powietrza. Wiem, że wiele osób może sceptycznie podchodzić do tego tematu, ale sama mam sprzęt od https://coway.pl/ i jestem bardzo zadowolona z jakości jego działania. Życie z alergią staje się znacznie łatwiejsze.
żanetkł

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: żanetkł »

Ja miałam oczyszczacz powietrza, do tego różne hipoalergiczne tekstylia, ale to i tak nie zawsze działało. Dlatego zdecydowałam się pójść na odczulanie do alergologa dr Teresy Stelmasiak http://www.alergolog.lublin.pl/kontakt.html w Lublinie. Ona ma szeroki zakres usług, bogate doświadczenie i jest zdecydowanie rzetelna. Szczerze wam ja polecam, zdecydowanie warto skorzystać z jej usług. Mnie pomogła i jestem żywym dowodem na to, że można pozbyć się alergii.
JankaŚ

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: JankaŚ »

Właśnie sama mam zamiar kupić oczyszczacz powietrza. Sporo naczytałam się o ich wspaniałych możliwościach. Co myślicie o tych https://zdrovi.pl/ ? Myślę, że takie urządzenie jest bardzo ważne w każdym domu, a zwłaszcza w domu alergika. Jednak jaki model wybrać konkretnie?
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 392
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:20

Re: Sypialnia alergika - porady

Post autor: kasiakowa06 »

Dogii pisze: ↑16 maja 2020, 20:14 Na pewno wybór odpowiedniego materaca będzie tu kluczowy, także pewnie i pościeli. Ja to nie muszę się na szczęście tym przejmować;) W wyborze mebli do sypialni bardzo pomaga mi firma chobotdesign.pl/portfolio/sypialnia-w-stylu-marynistycznym/ Może też poszukacie tu pomocy?
Należy pamiętać też, że czeka nas pranie pościeli. Jeśli oddajemy do pralni, takich jak https://maniaprania.com/onas/, to najlepiej, jak pościel jest z naturalnych tkanin.

Obrazek
ODPOWIEDZ