Studia

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
Lovela2
Posty: 85
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:58

Studia

Post autor: Lovela2 »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 79,54,4269
mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
jola890
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:30

Re: Studia

Post autor: jola890 »

Może Uniwersytet Warszawski? Wydaje mi się, że to dobry kierunek i coraz więcej osób chętnie pojawia się tam na studiach. Można sprawdzić sobie, co oferują i czy posiadają kierunek, jaki Cię interesuje. Ja ze swojej strony mogę dodatkowo polecić stronę https://notatek.pl/uniwersytet-warszawski na której zawartych jest mnóstwo notatek z zajęć, które przydarzą się do egzaminów.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 43
Rejestracja: 27 sty 2020, 14:15

Re: Studia

Post autor: malutka_alutka »

Wiadomo, że dużo zależy od zainteresowań. Ale poza tym, warto wybierać dobre uczelnie. Ze swojej strony mogę polecić WSB psychologia którą ukończyłam była pełna merytorycznych wykładów, ćwiczeń, a dodatkowo prowadzą świetni profesorowie. Każdemu mogę ten kierunek polecić z czystym sumieniem
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Studia

Post autor: Grażka »

Wybór odpowiednich studiów to jeszcze niestety nie wszystko. Trzeba też zadbać o swoją znajomość języków, zwłaszcza języka angielskiego - bez tego ani rusz. Dlatego też polecam zrobić sobie jakiś kurs językowy, na przykład w szkole językowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -mlodziezy.
Awatar użytkownika
Orinooka88
Posty: 38
Rejestracja: 28 sie 2019, 17:35

Re: Studia

Post autor: Orinooka88 »

Co do kursów językowych , to mogę polecić coś dla osób z Warszawy a mianowicie szkołę językową Pi School. Bardzo fajna szkoła, gdzie można się na prawdę bardzo wiele nauczyć. ;)
Awatar użytkownika
kanalia
Posty: 173
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:25

Re: Studia

Post autor: kanalia »

Aby dowiedzieć się wiecej o tym temacie zajrzyj tutaj: http://www.16lo.pl/
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Studia

Post autor: mik91 »

Wybór uczelni wcale nie jest tak prosty i oczywisty. Warto więc postawić na uczelnie, która spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci na zdobywanie naukę dodatkowo, np. poprzez działania wolontariackie. Polecam przyjrzeć się bliżej http://www.pswbp.pl/ bo to uczelnia przyszłości.
Awatar użytkownika
wanda
Posty: 134
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:11

Re: Studia

Post autor: wanda »

Moim zdaniem w niektórych przypadkach lepiej postawić na takie rozwiązanie jak szkoła policealna lublin: https://www.kursor.edu.pl/studium-policealne/lublin/ . Tego typu edukacja daje nam konkretny zawód, z którym dużo łatwiej znaleźć pracę.
Awatar użytkownika
Naukowa
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2020, 11:24

Re: Studia

Post autor: Naukowa »

Zastanawiam się czy studia podyplomowe po licencjacie to dobry pomysł :) jestem na pierwszym stopniu, ale zaczęło mi się podobać zarządzanie :) i chciałabym coś wiedzieć na ten temat :) macie jakieś opinie?
Awatar użytkownika
ruton
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 19:40

Re: Studia

Post autor: ruton »

Można dostać się na swoje wymarzone studia, jak się dobrze zda maturę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie świetnie przygotowuje do tego egzaminu. Można w tej placówce uczęszczać na sporo zajęć dodatkowych i o to dbają nauczyciele by w ten sposób się przygotować do matury.
Zóbiko

Re: Studia

Post autor: Zóbiko »

ruton pisze: ↑26 wrz 2020, 15:03 Można dostać się na swoje wymarzone studia, jak się dobrze zda maturę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie świetnie przygotowuje do tego egzaminu. Można w tej placówce uczęszczać na sporo zajęć dodatkowych i o to dbają nauczyciele by w ten sposób się przygotować do matury.
Bardzo dobrze można się przygotować do matury właśnie w tej placówce. Tutaj zajęcia są prowadzone w przystępny sposób dla każdego ucznia. Też w mniejszej klasie łatwiej się skupić i to bardzo duży plus. Warto wybrać taką prywatną szkołę i dobrze przygotować się do matury.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 85
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:42

Re: Studia

Post autor: paniola »

Studiujemy przecież po to by mieć kwalifikacje do wykonywania określonej pracy. Warto tez rozeznać sytuację na rynku pracy jeka profesja jest poszukiwana i czy bez problemu mając dane wykształcenie można podjąć pracę w innej działalności. Myślę ,że dość uniwersalny kierunek to kontrola i audyt https://vizja.pl/studia-wyzsze/audyt-i- ... ,ws34.html
Awatar użytkownika
Milena_Malczuk
Posty: 33
Rejestracja: 13 sie 2019, 8:54

Re: Studia

Post autor: Milena_Malczuk »

Współczuję studentom, którzy muszą uczyć się w takim okresie. To mega ogranicza, a czytałam już nawet kilka badań, że w wyniku tego co się dzieje, dzieci i młodzież posiądą około 30% wiedzy mniej... Oczywiście i tak warto studiować, jednak trzeba być na tyle zdeterminowanym, aby dużo czasu poświęcić na naukę w domu.
Awatar użytkownika
diament34
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2020, 14:05

Re: Studia

Post autor: diament34 »

Ja długo się zastanawiałam czy iść na studia. W końcu zdecydowałam, że tak. Studiuję finanse i rachunkowość i uważam, że była to jedna z lepszych decyzji jakie kiedykolwiek podjęłam
językoznawstwo

Re: Studia

Post autor: językoznawstwo »

Warto by nasza edukacja była zgodna z naszymi zainteresowaniami, ale o ile to możliwe też kompatybilna z zapotzrebowaniem na rynku pracy. Może literaturoznawstwo, językoznawstwo,
pedagogika, psychologia ,badania edukacyjne czasopismo pokazują, że to przyszłościowe kierunki
językoznawstwo

Re: Studia

Post autor: językoznawstwo »

Warto by nasza edukacja była zgodna z naszymi zainteresowaniami, ale o ile to możliwe też kompatybilna z zapotzrebowaniem na rynku pracy. Może literaturoznawstwo, językoznawstwo,
pedagogika, psychologia ,badania edukacyjne czasopismo pokazują, że to przyszłościowe kierunki: https://journals.umcs.pl/en
studiaę13

Re: Studia

Post autor: studiaę13 »

Twoim wielkim marzeniem jest wyjazd do szczecina? https://www.cb.szczecin.pl dzięki tej firmie twoje studia w a nglii mogą stać się rzeczywistością. Polecam bardzo niezmiernie bo można na tej stronie dużo się dowiedzieć. Można łatwo sprawdzić na które brytyjskie uczelnie masz szans się dostać.
Awatar użytkownika
mik91
Posty: 370
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:44

Re: Studia

Post autor: mik91 »

Na pewno studia MBA Warszawa koszt to bardzo ważna i cenna informacja, szczególnie jeśli planujesz się na nie wybrać. Polecam zatem zajrzeć na stronę https://studia-mba.pl/mba/oplaty/ gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne wiadomości. Pamiętaj, że jest to uczelnia nastawiona na kształcenie osób chętnych, zaangażowanych i ambitnych, więc na pewno świetnie się tam odnajdziesz.
adaś

Re: Studia

Post autor: adaś »

Ostatnio szukałem książek do bibliografii, którą otrzymaliśmy mailowo na pierwszy semestr. Sporo się tego nazbierało, a najważniejsze pozycje chcę kupić. Zwykle podręczniki kupowałem na stronie tej księgarni online: https://www.taniaksiazka.pl/jezus-jest- ... 12567.html i zauważyłem, że jest tam mnóstwo książek w dobrych cenach. Może i wam się przyda :P.
oguś80

Re: Studia

Post autor: oguś80 »

Witam,co sądzicie o tym,by zainwestować w wybor dobrej jakosci studiow? Co sądzicie o tym,by starac sie o tym,by wybrac odpowiednie liceum? Chętnie poznam wasze opinie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs ? Chętnie poznam wasze opinie,pozdrawiam.
Kingusia

Re: Studia

Post autor: Kingusia »

Zgadzam się w pełni z użytkownikiem ruton. Można dostać się na wymarzone studia, ale pierw trzeba dobrze zdać maturę. Bez tego będzie bardzo ciężko. A nawet mega ciężko. Wiem coś o tym, bo dwa razy podchodziłam do matury z biologii. Wydawało mi się, że bez kłopotu zdam za pierwszym razem, ale jednak wiedza z samej szkoły okazała się zbyt mała... albo ja niezbyt dobrze wszystko zrozumiałam i zapamiętałam. Przy drugim podejściu moim rodzice kupili mi dostęp do platformy Dawid Uczy, na której kupiłam zadania maturalne z biologii. Później jeszcze korzystając z promocji na Black Friday kupiłam kurs online z biologii. Na tegorocznej maturze dosłownie wymiotłam :) Uzyskałam maksymalny wynik i od 3 miesięcy jestem studentką :)
Olek7

Re: Studia

Post autor: Olek7 »

Może studia administracja ? To bez wątpienia dość ciekawy kierunek, który bez wątpienia zaciekawi wszystkich miłośników tego typu działań. Polecam zatem zajrzeć na stronę https://wseh.pl/pl/aktualnosci/studiowa ... absolwenci gdzie trafisz na świetne i pomysłowe działania w tym zakresie, a także dowiesz się co po administracji. Na pewno uczenie się u nich będzie dobrym wyborem.
Awatar użytkownika
natusia
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:47

Re: Studia

Post autor: natusia »

Bardzo dobrą renomą cieszy się ISP, gdzie studia podyplomowe prowadzone są w pełni zdalnie a ich ukończenie nie wymaga pisania pracy dyplomowej. Uważam, że to świetna opcja którą warto rozważyć. Na stronie https://www.podyplomowka.edu.pl/organiz ... demickiego znajdziecie między innymi informacje o organizacji roku akademickiego.
monija

Re: Studia

Post autor: monija »

Wybór uczelni zalezy przede wszystkim od tego, na jaki kierunek się zdecydujecie. Jeśli interesuje Was fizjoterapia, pielęgniarstwo czy położnictwo to warto poczytać o Warszawskiej Akademii Medycznej https://wam.edu.pl/ . Wysoki poziom zajęć, dobra organizacja, doświadczona kadra wykładowców.
Awatar użytkownika
Kamara
Posty: 429
Rejestracja: 22 paź 2019, 5:53

Re: Studia

Post autor: Kamara »

Kierunków studiów jest dużo, trzeba tylko poszukać, sprawdzić jakie są oferty uczelni i wybrać to co, będzie nam odpowiadało. Łatwo nie jest, a rynek ciągle się też pod tym kątem zmienia.
laurka

Re: Studia

Post autor: laurka »

Każdy kogo interesują kierunki medyczne, powinien sie zapoznac o ofertą tej szkoły policealnej https://www.collegium.com.pl/ :) Wysoki poziom wsparcia ze strony kadry pedagogicznej
Noli

Re: Studia

Post autor: Noli »

Projektowanie marki to więcej niż logo – to budowanie historii i emocji wokół produktu. Szkoła VIAMODA uczy, jak tworzyć silne i rozpoznawalne marki, które przemawiają do wyobraźni konsumentów. Jeśli chcesz nauczyć się, jak to robić, sprawdź szczegóły programu https://www.viamoda.edu.pl/programy/stu ... edia-stac/
Graszka66

Re: Studia

Post autor: Graszka66 »

Kontynuacja edukacji na poziomie magisterskim to inwestycja w przyszłość. Studia magisterskie Wałbrzych to gwarancja zdobycia solidnego wykształcenia i umiejętności poszukiwanych przez pracodawców. Pełną ofertę edukacyjną prezentuje strona https://www.ans.edu.pl/, która jest przewodnikiem po dostępnych możliwościach.
Martenka

Re: Studia

Post autor: Martenka »

Jak widać dobrych uczelni wyższych nie brakuje, każdy znajdzie coś dla siebie :) jeśli chcecie iść w kierunku medycznym i studiować na przykład fizjoterapię, pielęgniarstwo czy położnictwo to poczytajcie sobie o Warszawskiej Akademii Medycznej https://wam.edu.pl/. Ciekawe kierunki, wysoki poziom, doświadczeni wykładowcy.
Jagodaa

Re: Studia

Post autor: Jagodaa »

Współczesne zarządzanie personelem wymaga nie tylko intuicji, ale i solidnej wiedzy. Kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi dostępny na https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyj ... opnia.html to doskonały wybór dla tych, którzy chcą rozwijać się w tej dziedzinie. Ciekawą opcją są zajęcia, które pozwalają na zdobycie praktycznych narzędzi do zarządzania zespołami.
Marzenkaa

Re: Studia

Post autor: Marzenkaa »

Kazdy powinien wybrac taki kierunek, w jakim sie widzi w przyszlosci. Ja zdecydowalam sie na fizjoterapie https://www.wsf.wroc.pl/ , na tej uczelni. Bardzo fajny poziom i super podejscie wykladowców
fragles

Re: Studia

Post autor: fragles »

Rekrutacja na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie https://studiuj.uek.krakow.pl/forma-stu ... 1-stopien/ jest już otwarta, a uczelnia zachęca do aplikowania wszystkich zainteresowanych studiami ekonomicznymi. Uczelnia oferuje nowoczesne programy nauczania, które są dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy, zapewniając studentom wysokiej jakości edukację.
kiściutka

Re: Studia

Post autor: kiściutka »

Jak studia to tylko Uniwersytet Ekonomiczny we Wroclawiu, maja dobre kierynki na 1 i 2 stopien ale najwiekszy wybor podyplomowek, ponad 80 kierunkow do wyboru. Niedlugo sa dni otwarte warto sie wybrac
ODPOWIEDZ