porada odnośnie kuriera

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
maniola
Posty: 159
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:37

porada odnośnie kuriera

Post autor: maniola »

Na co patrzeć podczas wyboru firmy kurierskiej? Prośba o poradę
Awatar użytkownika
quster
Posty: 108
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:06

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: quster »

Myślę, że są dwie najważniejsze rzeczy,a mianowicie cena oraz szybkość dowożenia paczek do adresata. Z tego co mi wiadomo to tani kurier krajowy dostępny jest za pośrednictwem brokera kurierskiego i właśnie z niego polecam korzystać, bo to zawsze o parę złotych mniej za przesyłkę
Awatar użytkownika
samantija
Posty: 98
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:51

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: samantija »

Ja natomiast szukam porady jak jak zapakować przesyłkę dla UPS , czy są jakieś specjalne wymogi? Jestem niezorientowana bo nigdy prócz listów niczego nie wysyłałam, a teraz mam paczkę pokaźnych rozmiarów
Awatar użytkownika
Inka
Posty: 145
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:15

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: Inka »

Według mnie najlepiej jest sprawdzić kilka różnych opcji, zanim podejmie się ostateczna decyzje. Zdarza mi się czasem wysłać przesyłkę kurierem i wtedy szukam taniej przesyłki kurierskiej. Jedną najbardziej opłacalną opcją jest https://www.kurjerzy.pl/, bo często sa tam tanie przesyłki kurierskie
Awatar użytkownika
ewela02121
Posty: 49
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:56

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: ewela02121 »

Domyślam się, że na pewno potrzebna jest Wam najkorzystniejsza oferta, więc myślę, że jak najbardziej mogę tutaj polecić Wam ofertę https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-mi ... czechy/dpd Jest to broker kurierski spełniający oczekiwania klientów. Możecie zapoznać się z całą ofertą w każdej chwili. Ja np. przygotowuję paczkę do Czech.
Awatar użytkownika
jola890
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:30

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: jola890 »

A jakie byście mieli porady w związku z tym, jak załatwić transport morski ? Czy to się zgłasza bezpośrednio do jakiejś firmy, która wszystkim się zajmuje czy całkiem inną drogą? Jak wygląda taki transport pod względem prawnym? Jakie dokumenty są potrzebne? Tutaj https://pfc24.pl/fracht-morski/ widziałam ofertę.
Awatar użytkownika
Welinka
Posty: 301
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:06

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: Welinka »

Ja polecam usługi firmy Magemar https://magemar.com.pl/ która oferuje transport do dowolnego miejsca w Europie. Oferują profesjonalnie zorganizowany transport drogą morską jak i lądową - bez względu na gabaryty towarów które mają przewieźć.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:30

Re: porada odnośnie kuriera

Post autor: Bodzio12 »

bardzo wiele porad oraz informacji o firmach kurierskich znajdziecie w https://www.sendit.pl/blog/co-to-sa-tow ... c-kurierem poczytajcie czym są towary ADR i dlaczego nie wolno ich przesyłać kurierem. Ważny temat. Polecam zajrzeć na tego bloga.
ODPOWIEDZ