PITY- rozliczać samemu czy nie?

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
Xulla
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2019, 8:48

PITY- rozliczać samemu czy nie?

Post autor: Xulla »

Hej wszystkim :) Pytanie mam następujące: Rozliczaliście kiedyś PIT-y i moglibyście pomóc? Sama nigdy tego nie robiłam i zawsze korzystałam z pomocy https://ksiegowa-halinow.pl/ . Polecacie jakieś programy do samodzielnego rozliczania?
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:59

Re: PITY- rozliczać samemu czy nie?

Post autor: Jagoda »

Ja co roku sama się rozliczam - ale nie robię żadnych specjalnych odliczeń, raz tylko neta odliczałam. Programy są tak intuicyjne, że kilka faktur nie stanowi problemu. Jedyne co, to odliczają 1% na to, co oni chcą, wiem, że jest jakiś program, gdzie można samemu zaznaczyć na co chce się przeznaczyć ten 1%, ale nie pamiętam jaki to był program :(
Awatar użytkownika
Zenobi
Posty: 115
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:00

Re: PITY- rozliczać samemu czy nie?

Post autor: Zenobi »

Kiedyś były takie czasy, ze zawsze musiałam prosić kogoś o pomoc w rozliczeniu. Teraz jednak jest to proste b można to zrobić za pomocą specjalnych programów. Przy okazji rozliczenia warto pamiętać o 1% podatku, który można przekazać różnym instytucjom charytatywnym. Ja wspomogłam tym razem Fundację Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ , której podopiecznymi są bardzo chore dzieci. Możecie też im pomóc tak jak ja.
Awatar użytkownika
sankesowa
Posty: 67
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:50

Re: PITY- rozliczać samemu czy nie?

Post autor: sankesowa »

Ja co roku jak się rozliczam przekazuję 1 % na jakąś fundację, dzięki temu wiem że mogłam w jakimś stopniu pomów, i nie byłam obojetna. Dobrze że są właśnie takie fundacje które pomagają dzieciom chorym czy też starszym osobom w potrzebie. Warto jeszcze wesprzeć fundację Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ jest zbiórka dla dzieci chorych.
ODPOWIEDZ