Kobieta i alkoholizm

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
mamuśka

Kobieta i alkoholizm

Post autor: mamuśka »

Czy uważacie, że kobiety rzadziej popadają w alkoholizm niż mężczyźni? Czy zdarza Wam się przesadzić z alkoholem? Kiedy według Was rozpoczyna się choroba i gdzie kończy się normalna granica w piciu alkoholu. Zachęcam Was do dyskusji. Pewnie wiele z nas nie zdaje sobie jeszcze sprawy z problemem z jakim się zmaga.
Miśka

Re: Kobieta i alkoholizm

Post autor: Miśka »

Nie jestem w stanie określić czy kobiety rzadziej popadają w alkoholizm, ale z pewnością co raz częściej się to dzieje... Kobiety nie radzą sobie z trudami życia codziennego, nadmiarem obowiązków i alkohol jest ich odskocznią. Warto jednak pamiętać, że alkoholizm jest to ciężka choroba, która należy leczyć. Jedną ze skutecznych metod jest zaszycie alkoholowe https://esperalgdansk.com.pl/ . To krótki, nieinwazyjny zabieg, który jest skuteczny od 8-12 miesięcy. Ma na celu wywołanie awersji u nałogowca do picia alkoholu.
byźka

Re: Kobieta i alkoholizm

Post autor: byźka »

Właściwie to nie wiem kto popada częściej w alkoholizm czy kobiety czy mężczyźni. Ja sama lubię się czasem wieczorem napić winka albo drineczka dla rozluźnienia ale nie uważam się za alkoholiczkę. Wszystko trzeba robić z umiarem, a nie będzie wywoływać szkód w organiźmie. Jeżeli ktoś notorycznie przesadza to oczywiście powinien udać się na jakieś leczenie, bo nałóg może mieć bardzo negatywne konsekwencje zarówno dla rodziny i bliskich osób ale też np. relacje w pracy.
Krymka

Re: Kobieta i alkoholizm

Post autor: Krymka »

Znam pewną osobę i jest to właśnie kobieta, która popadła w nałóg alkoholowy. Z nałogu pomogło jej wyjść zaszycie alkoholowe w Wołominie. Nie znam jednak statystyk komu częściej zdarza się popaść w ciąg alkoholowy. Czasem przyczynia się do tego sytuacja życiowa w jakiej obecnie znajduje się dana osoba. Form leczenia jest wiele więc na pewno łatwiej rozpocząć walkę z nałogiem. Warto też pomóc alkoholikowi, gdyż samemu często brakuje mu silnej woli.
Adam Ludwik

Re: Kobieta i alkoholizm

Post autor: Adam Ludwik »

Alkoholizm to wstrętna choroba, prowadzi do wielu dramatów ludzkich bez względu na to czy pije kobieta czy mężczyzna. Przeczytajcie sobie poradę z życia wziętą, alkoholizm jako przyczyna rozwodu https://www.rozwodowy.pl/czy_alkoholizm ... 323,p.html a to tylko jeden z pierwszych kroków do upadku człowieka. W pewnym momencie wszyscy się odwracają od takiej osoby, i zostaje ona sama, skazana na przegraną. Także też popatrzmy z innej strony na takie osoby i trzeba im pomóc
alicjages

Re: Kobieta i alkoholizm

Post autor: alicjages »

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest przyznanie się przed samą sobą do tego, że ma się problem z alkoholem. Później przyda się terapia uzależnień Kielce i powinny być dobrze :)
ODPOWIEDZ