Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Kiedy szukasz pomocnej dłoni, nie wiesz co i jak zrobić lub gdy masz kontakt do dobrego specjalisty, napisz tutaj. To wątek pełen trudności, przeszkód do pokonania i nadziei, jaką daje grupa!
Awatar użytkownika
olga83
Posty: 203
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:33

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: olga83 »

Cześć, jakiś czas temu wracałam do domu z dzieckiem taksówką i zdałam sobie sprawę, że moje dziecko jest niechronione podczas jazdy. Wiadomo, że w taksówce nie ma fotelika. Dlatego poszukałam informacji, jak rozwiązać ten problem i znalazłam Smart Kid Belt. Pasy mają homologację. Łatwo się je instaluje i zmieści się do torebki. Szczegóły są tutaj https://smartkidbelt.com/pl/ . Myślicie, że warto je kupić?
Awatar użytkownika
mona
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2019, 9:48

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: mona »

Uważam, że bezpieczeństwo dzieci w podróży jest najważniejsze. Znam Twój problem, bo sama często wypożyczam samochód na wakacjach i nigdy nie trafiłam na fotelik. Dlatego Smart Kid Belt to świetny sposób na podróżowanie z maluchami. Czytałam, że są łatwe w obsłudze, a dziecko odczuwa komfort podczas jazdy. Myślę, że warto o tych pasach poczytać przed podróżą.
zośka11

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: zośka11 »

Ja uważam, ze w każdym samochodzie powinien znaleźć się alkomat. Czasami zdarza się wypić w weekend a poźniej wsiąść za kierownicę. Warto sprawdzić czy jesteśmy w stanie prowadzić. My mamy w naszych autach alkomaty.
Awatar użytkownika
jola890
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:30

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: jola890 »

A mnie interesuje AC, o którym czytam tutaj https://www.gorlice.tv/wiadomosci/s/109 ... to-je-miec
Yustyśka

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: Yustyśka »

zośka11 pisze: ↑18 paź 2020, 22:38 Ja uważam, ze w każdym samochodzie powinien znaleźć się alkomat. Czasami zdarza się wypić w weekend a poźniej wsiąść za kierownicę. Warto sprawdzić czy jesteśmy w stanie prowadzić. My mamy w naszych autach alkomaty.
My tak samo mamy alkomat w aucie, bez tego ani rusz, bo mój mąż piwosz :lol: ale sam alkomat nie wystarczy, potrzebna jest też kalibracja żeby podawał prawidłowy wynik: https://promil-lab.pl/kalibracja-i-serwis-alkomatow. Polecam zrobić to w porządnym laboratorium u specjalistów. I ważne żeby dostać certyfikat potwierdzający wykonanie usługi. B o nawet najlepszy alkomat i najdroższy bez okresowych kalibracji jest bezużyteczny
aśka

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: aśka »

bezpieczeństwo dzieci w samochodzie jest szalenie ważne dlatego moim zdaniem nie można poprzestać jedynie na dobrej jakości fotelikach ale także innych dodatkach jak właśnie wspomniane alkomaty na przykład. Do tego u nas jest jeszcze kamera SE-135A
Awatar użytkownika
Slavka
Posty: 120
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:52

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: Slavka »

Fotelik to podstawa oczywiście, również sprawdzają się tu podobno smar kid belt, ale ja postawiłam na fotelik. Zobaczcie sobie może też sklep internetowy https://haribi.pl i ich ofertę na zabawki drewniane, zabawki firmy Bruder. Przydadzą się na pewno do samochodu :)
Kaśka

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: Kaśka »

Smart Kid Belt jak najbardziej sprawdzi się w taksówce czy na wakacyjnych wyjazdach dy wypożyczamy auto. Warto się w to urządzenie zaopatrzyć i stosować alternatywnie. Wydatek w domowym budżecie niewielki https://smartkidbelt.com/pl/koszyk?qty= ... duct=2&add, a bezpieczeństwo dziecka zachowane.
Kózka

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: Kózka »

Alkohol jest dla ludzi, nie ma nic złego w wypiciu kieliszka wina do obiadu ani też w wyjeździe na imprezę samochodem. Można nawet – jeśli planujemy zostać dłużej – zacząć od drinka i przyjąć, że zanim wyjdziemy, będziemy już trzeźwi. Warto posiadać dobry alkomat https://alkomaty.net.pl/.Ale jest zawsze jeden warunek - wsiadamy za kółko trzeźwi, gdy stężenie alkoholu we krwi spadnie poniżej 0,2 promila.
Lamińka

Re: Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Post autor: Lamińka »

Muszę się podzielić z Wami naszym odkryciem - https://smartkidbelt.com/pl/. Jest nie tylko komfortowe dla naszego malucha, ale także niezwykle praktyczne. Co najlepsze, nie trzeba wydawać fortuny, żeby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo dziecka w podróży!
ODPOWIEDZ