Ogrzewanie

Awatar użytkownika
sansa
Posty: 76
Rejestracja: 06 lut 2020, 14:04

Ogrzewanie

Post autor: sansa »

Gdzie można detalicznie lub hurtowo zakupić pellet ze sprawdzonego źródła? Słyszeliście o firmie Maximer? Co o niej sądzicie?
Grażka
Posty: 576
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:29

Re: Ogrzewanie

Post autor: Grażka »

A skoro już jesteśmy przy ogrzewaniu, to czy wiecie, na czym tak właściwie polega audyt energetyczny źródła ciepła? Ja ostatnio czytałam na ten temat na stronie internetowej https://www.efektywniej.pl/audyt-energe ... la-ciepla/. Jak widać takie audyty przeprowadza na przykład firma Efektywniej z Wrocławia. Czy ktoś z Was miał z nią może do czynienia?
ariell

Re: Ogrzewanie

Post autor: ariell »

A co powiecie na pompy ciepła ? Czy tak pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym czy faktycznie jest to takie świetne rozwiązanie, co wy na to? Sporo się słyszy o pompach ciepła - dlatego chciałabym się więcej na ich temat dowiedzieć.... Może mnie nakierujecie?
Żabson

Re: Ogrzewanie

Post autor: Żabson »

Zapotrzebowanie na moc cieplną jest jednym z kluczowych parametrów przy projektowaniu systemu ogrzewania. Pozwala ono na dostosowanie mocy źródła ciepła do faktycznych potrzeb budynku. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat metod obliczania mocy cieplnej, polecam odwiedzenie https://injit.pl/zapotrzebowane-na-moc- ... bliczania/ i jest to źródło wiedzy, które warto mieć pod ręką podczas prac projektowych.
łapankaa

Re: Ogrzewanie

Post autor: łapankaa »

Jak się w ogóle zajmować takimi kwestiami, jak na przykład przepływowe ogrzewacze wody trójfazowe ? Jestem ciekawa, w związku z tym czy można prosić o wskazanie? Na pewno mam w tej kwestii sporo do powiedzenia, ale jeśli macie jeszcze jakieś wnioski, to ja poproszę.
juliaa

Re: Ogrzewanie

Post autor: juliaa »

Ostatnio zastanawiam się nad decyzją o inwestycji w system grzewczy od https://daikin.konin.pl . Pompę ciepła, którą rozważam, charakteryzuje wydajność działania oraz solidne wykonanie, co sprawia, że jest to atrakcyjne rozwiązanie do rozważenia.
Czosnek

Re: Ogrzewanie

Post autor: Czosnek »

Przy wyborze pompy ciepła dla nowoczesnego domu energooszczędnego ważne jest, aby uwzględnić zarówno jej efektywność sezonową, jak i wpływ na środowisko. Technologie niskoemisyjne, takie jak pompy ciepła z niskim poziomem hałasu i redukcją emisji CO2, są coraz bardziej popularne. Szczegółowe informacje na temat ekologicznych aspektów pomp ciepła dostępne są pod adresem https://echowarszawy.pl/20230710343511/ ... szczednego co jest pomocne przy podejmowaniu świadomych decyzji.
Kłaczek

Re: Ogrzewanie

Post autor: Kłaczek »

Dla użytkowników ceniących sobie maksymalną personalizację działania systemu CWU, rekomendowane jest poszukiwanie sterowników umożliwiających szczegółowe programowanie harmonogramów pracy. Strona https://pieknydom24.pl/jaki-sterownik-k ... cyjnej-cwu przedstawia opcje sterowników, które oferują elastyczne ustawienia czasowe, co pozwala na dostosowanie pracy systemu do indywidualnych potrzeb domowników.
dariiia

Re: Ogrzewanie

Post autor: dariiia »

Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ofertę firmy https://letgroup.pl/ . Widziałam, że dostępne są tutaj bardzo porządne brykieciarki, za pomocą których można z łatwością wyprodukować ekologiczne paliwo, do tego bardzo sprawnie działają
ODPOWIEDZ